Vrabotuvanje.com - Автомеханичар (ж/м) - Скопје - СТРАБАГ АГ Подружница СТРАБАГ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Автомеханичар (ж/м)

Скопје

Рок за пријавување:

  • СТРАБАГ АГ Подружница СТРАБАГ Скопје
Затоа што можеме да постигнеме успех само со заеднички напори.

Како европски концерн за градежна технологија, STRABAG гради илјадници објекти ширум светот секоја година, обединувајќи ги вистинските луѓе, градежни материјали и механизација на вистинското место. Без тимска работа - која ги надминува географските граници и области - сето ова не би било возможно. Станете дел од нашиот тим!

 
STRABAG BMTI е сервисна и услужна компанија за сите оперативни дирекции на STRABAG SE.
Основна задача и активност е внатрешна прераспределба и изнајмување, како и одржување, поправка и ремонт на градежните машини и возила на сите компании од концернот.

За потребите на работа на градилиштата во МАКЕДОНИЈА, бараме соработник за следната позиција:


Автомеханичар (ж/м)
(Job-ID: req38554)

Задачи:

  • Поправка на градежни машини и камиони на терен;
  • Останати работи и одговорности во рамките на делокругот на работа.

Квалификации:

  • Средно образование, квалификуван - автомеханичар;
  • Најмалку двегодишно работно искуство во поправка на градежни машини и камиони;
  • Возачка дозвола Б категорија;
  • Подготвеност за работа на терен;
  • Подготвеност за работа во тим, посветеност и самостојност.

Ве молиме, вашата апликација со релевантна документација (CV, мотивациско писмо, препораки) испратете ја електронски преку онлајн формуларот на нашата веб-страница www.strabag.com (дел за кариера), или на електронската адреса martin.krstevski@strabag.com најдоцна до 31ви октомври 2021 година.
 
STRABAG BMTI,
Мартин Крстевски,
Мирче Ацев бр. 2,
1000 Скопје,
Контакт: +389 72240617
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде