Vrabotuvanje.com - Советник за осигурување - Тетово - Тетово - КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ АД - Друштво за неживотно осигурување Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Советник за осигурување - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • КРОАЦИЈА ОСИГУРУВАЊЕ АД - Друштво за неживотно осигурување Скопје

Кроација осигурување АД Друштво за неживотно осигурување вработува:

Советник за осигурување
Град: Тетово

Потребни квалификации и способности:

 • ВСС/ССС
 • Искуство во продажба во осигурителен сектор
 • Ориентираност кон продажни резултати
 • Одлични преговарачки и продажни вештини
 • Висока работна етика, коперативност, одговорност и организациски способности
 • Возачка дозвола – Б категорија

Одговорности:

 • Одговорен за остварување на зададениот личен план;
 • Грижа за продажното портфолио на подрачјето на работење;
 • Продажба на сите врсти осигурувања на подрачјето на работење;
 • Се грижи за почитување на правилата за одржување на документите (строга евиденција);
 • Ги дава сите потребни информации на клиентите;
 • Поднесува извештаи за продажбата на осигурување;
 • Редовно фактурирање по издадените полиси;
 • Присуствува на семинари за едукација во организација со Секторот;
 • Одговорен е за извршување на работата и квалитетот на извршената работа од својот домен на работа;
 • Одговорен за исправно пополнета документација во врска со продажбата (полиси, евиденција на нови клиенти)

Друштвото Кроација осигурување-неживот нуди:

 • Вработување со полно работно време
 • нето плата плус варијабилен дел како процент од продажба
 • Награден програм на месечно, квартално и годишно ниво
 • Одлична можност за професинален развој 

Потребна документација:

 • CV биографија
 • Мотивационо писмо
 • Доказ за завршено образование
   

Кандидатите кои ги исполнуваат условите, апликациите да ги испратат преку полето Брза Апликација со рок до 30.09.2021 година со назнака - ,,ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА СОВЕТНИК ЗА ОСИГУРУВАЊЕ во град Тетово”.

Оние кандидати чии квалификации ги исполнуваат барањата и потребите на компанијата, телефонски или писмено ќе бидат повикани на разговор. 

Со испраќање на апликација за вработување апликантите се согласни своите лични податоци да се користат за намена на Огласот за вработување.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сигурност и заштита изнесува 22.035 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде