Vrabotuvanje.com - WIG заварувач – Обработувач на лимени конструкции - Скопје - Weller GmbH
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

WIG заварувач – Обработувач на лимени конструкции

Скопје

Рок за пријавување:

 • Weller GmbH

Компанијата Apparate- und Behälterbau Weller GmbH од Германија е специјализирана компанија во областа на машинското и индустриското инженерство. Најголемите автомобилски компании ширум светот имаат доверба во нашето знаење и нашето иновативно портфолио на машини. Компанијата Weller GmbH развива, реализира и воспоставува сигурни и лесно одржувачки модули во производните линии на најголемите производители на опрема и на возила. Во прилог на основните производи и средните модули за чистење, поставени се нови и дефинирачки пазарни модули. Системите ја обработуваат целата палета на работни парчиња во моторниот погон. Овие технологии се успешно предадени на нашите клиенти во и надвор од земјата. 


За 2021 година е планиран развој на нов пазарен сектор и затоа сакаме да прошириме нашиот тим со:

WIG ЗАВАРУВАЧ - ОБРАБОТУВАЧ НА ЛИМЕНИ КОНСТРУКЦИИ
2 ДВА ИЗВРШИТЕЛИ

Потребни квалификации:
 • Возраст: од 20 до 40 години
 • Тимска работа и комуникациски вештини, 
 • Самоуверено однесување при работа
 • Структурен, внимателен и истовремено креативен начин на работа
 • Познавањето на пишан и говорен англиски јазик или германски јазик е предност
 
Работни задачи:
 • Изработка на компоненти во опсег на дебелина од 1-3мм според спецификациите на цртежите со користење на процесот на WIG заварување 
 • Прецизност во изработката од 0,1 мм
 • Читање на технички цртежи
 • Целосно  заварување со завршна обработка на површината
 • Следење / контрола на димензиите на заварениот дел
 
Што нудиме:
 • Семејна атмосфера во иновативна и современа компанија
 • Предизвикувачки активности во професионално опкружување
 • Одлични можности за професионаленразвој преку постојан раст
 
Доколку сте заинтересирани Ве покануваме да ни доставите Ваша кратка биографија преку полето "Брза Апликација"!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде