Vrabotuvanje.com - Електричар - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

ЕЛЕКТРИЧАР
Реон Куманово
 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 • Минимум IV степен стручна спрема (елктро-техничко образование - електроника)
 • Пожелно работно искуство во соодветната област – инсталации и теренска работа, поставување на електро инсталации и монтажа на електро опрема 
 • Возачка дозвола Б-категорија
 • Физички спремен за работа на висина  
 • Изведба на јакострујни електро инсталации (напојување, осветлување, изводи, приклучници и нивно одржување)
 • Инсталација, тековно одржување и сервисирање на дизел агрегати, уреди за непрекинато напојување
 • Одговорност, комуникациски вештини
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи,
 • Способност за тимска работа, способност за работа под притисок,
 • Користење на електрични шеми;
 • Користење на мерни инструменти (унимери и сл.).
 • Изведба на инсталации и теренска работа, поставување на електро опрема и безбедносни системи, сервисирање, откривање и решавање на дефекти.
 
ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ:
 • Способност за работа во тим;
 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност;
 • Желба за едукација и надградба;
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.
Доколку имате интерес и ги исполнувате бараните квалификации потребно е да испратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на 070/342-758.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде