Vrabotuvanje.com - Продавач во малопродажен објект - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач во малопродажен објект

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

 
Kомпанијата ЃАК e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето.Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении.

Нашата цел е сигурна купување на спортска опрема и задоволството на нашите купци, додека континуитето тна стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.

Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во регионот.Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме особа за следното работно место:

 
Продавач во малопродажен објект
Скопје (Чаир)
 
 
Главни задолжувања:
 • Висок ниво на услуга и посветеност на купувачите
 • Познавање на целокупниот асортиман на артиклите во малопродажниот објект и постапки со со истиот во согласност со стандардите
 • Професионална комуникација во работа со потрошувачите и останатите запослени
 • Спроведување на процедурите за излагање на робата

Потребни квалификации:
 • III/IV степен стручна спрема
 • Пожелно искуство во работа со луѓе
 • Познавање работа на компјутер
 • Флексибилност и подготвеност за работа со различни луѓе и работа под притисок
 • Прецизност и точност во работата

Можете да очекувате:
 • Работа во стабилна компанија
 • Динамична и стимулирана работна средина
 • Можност за константно усовршување и развој
 
 
Вашиот CV  и мотивациско писмо испратете го електонски преку полето Брза Апликација
Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани.

 

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде