Vrabotuvanje.com - Портир - Скопје - ОКИТЕКС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ОКИТЕКС ДОО


Врз основа на чл.22 и чл.23 од Законот за работни односи ОКИТЕКС ДОО Скопје, ул.50 Дивизија бр.12 општина Центар, Скопје има потреба од работници со Договор за вработување на определено време и тоа:
 

Портир

 
 

Услови:

 • Завршено средно образование,
 • Работно искуство на исто или слично место, ќе се смета за предност.
   

Работни обврски:

 • Врши прием на посетителите и странките кои доаѓаат кај директорот и другите вработени,
 • Задолжително ги придружува  странките што доаѓаат кај директорот и кај другите вработени,
 • Се грижи за уредност и ред на паркингот пред работните простории на друштвото,
 • Врши и други работи кои по својата природа спаѓаат во делокругот на работното место и извршува работни задачи по налог на претпоставениот во делокругот на своето работење.
   

Работното време е во три смени , согласно ЗРО за работно време.

Рокот за пријавување се 10 работни дена, Изборот ќе се изврши согласно чл.23 став 2 од ЗРО.

Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас испратете го Вашето CV на vrabotuvanje@okitex.net  или преку полето Брза Апликација
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сигурност и заштита изнесува 22.035 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде