Vrabotuvanje.com - Возач (Ц + Е категорија) - Хвар - Transport Stipe
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач (Ц + Е категорија)

Хвар, Хрватска

Рок за пријавување:

 • Transport Stipe
 
 

ВОЗАЧ (Ц + Е категорија) ЗА ВНАТРЕШЕН И МЕЃУНАРОДЕН ПРЕВОЗ

Фирмата за патен превоз „Стипе" бара 2 (два) возачи на моторни возила со Е категорија за внатрешен и меѓународен патен превоз.

Локација: Република Хрватска и соседните земји


Работни места: 2 


Вид на вработување: На неопределено, новоотворени работни позиции


Работно време: Полно работно време


Работни услови: Теренска работа

 

Зашто да станете дел од нашиот тим?

 • работа во динамична средина
 • редовни месечни примања и можност за постојан работен однос
 • стимулативни примања во зависност од искуството
 • позитивна работна атмосфера
 • документација и дозвола за работа и престој во Хрватска

Од кандидатот очекуваме:

 • Возачка дозвола Ц+Е категорија
 • КОД 95 (пожелно би било да го поседувате или би можеле ние да ви го издадеме)
 • Одговорност за возилото и робата
 • Сериозност во работењето
 

Пожелно би било возачот да има (не е услов):

 • Искуство во возење на возила со Е-категорија (низ Европа)
 • Искуство во возење приколки.
 • Познавање на странски јазик ( Англиски / Германски)

Опис на работно место: возење на моторни возила, утовар/истовар на роба, превземање, пополнување и обработка на документација поврзана со робата, известување за превозот.

На огласот може да се пријават сите кандидати од подрачјето на Европа.

 

 

Испратате ја Вашата биографија на: transport.stipe@gmail.com

Контактирајте не:
email: transport.stipe@gmail.com 
Телефон: 00385915253019 ( VIBER / WHATS UP)

Аплицирајте!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде