Vrabotuvanje.com - Дистрибутер - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Жито Лукс АД Скопје

 

ЖИТО ЛУКС АД Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим за Дистрибуција во Комплексот Пекара, има потреба од:
 
                                                                  
ДИСТРИБУТЕР ЗА РЕОНОТ СКОПЈЕ
 
 
Одговорности и задачи:
  • Продажба на реон во Скопје
  • Комплетирање заверена документација на доставена и вратена роба 
  • Одговорност за навремена и точна достава на робата до крајната цел
  • Грижа за техничката и хигиенската исправност на возилото
 
Барања за позицијата:
  • Средно образование 
  • Возачка дозвола од Б категорија, Ц категорија ќе се смета како предност 
  • Одговорност, комуникативност и способност за работа во тим 
  • Работно искуство на слична позиција исто така ќе се смета за предност 
 
Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете ја Вашата биографија (CV)  не подоцна од 25 септември 2021 година, на следната адреса ЖИТО ЛУКС АД Скопје, бул. Македонско Косовска Бригада бр. 44, Скопје или преку полето Брза Апликација.
 
Само најтесниот избор на кандидати ќе биде контактиран. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде