Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ЛЦ ВАИКИКИ РЕТАИЛ МК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛЦ ВАИКИКИ РЕТАИЛ МК

LC Waikiki која е една од водечките retail компании за мода во Турција, пристигнува во Македонија со продавницата која ја отвора на 08.10.2013

Брендот постои од 1985 год. и беше купен од денешниот LC Waikiki Retail Company во 1997 год. Од тогаш, компанијата поставува пример за бренд кој има вистински концепт на колекции и асортиман. Со повеќе од 400 продавници, LC Waikiki во последниве 16 години се разива како Турски бренд под покривот на “LC Waikiki Retail Company”.

Магационер
Реон: Скопје

Работни задачи:

 • Прием на продукти
 • Закачување, диплење, алармирање на продуктите во согласност со стандардите на компанијата
 • Менување на етикетите (цените) кога ќе биде побарано
 • Проверка и контрола на магацинот за побараната облека
 • Организирање на магацинот, да биде уреден и чист


Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование

Искуство

 • 1 година искуство на иста или слична позиција


Компетентност:

 • Тимски играч
 • Ориентариан кон детали и да има позитивен однос
 • Способен да работи во мултинационална/мултикултурна средина

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде