Vrabotuvanje.com - Раководител во транспорт и логистика - Куманово - ДЕТОИЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител во транспорт и логистика

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ ДОО


Компанијата Детоил  ДОО КУМАНОВО за место Куманово има потреба за работна позиција

РАКОВОДИТЕЛ ВО ТРАНСПОРТ И ЛОГИСТИКА
 
 
Обврски и одговорности:
 • Планирање, организација и контрола на транспортот
 • Координација на транспортот согласно зададените барања
 • Комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги
 
Потребни квалификации:
 • Пожелно работно искуство
 • Пожелно високо образование 
 • Познавање на англиски јазик
 • Пожелно поседување на возачка дозвола Б-категорија
 
Вештини и способности:
 • Добри организаторски способности
 • Висока способност за комуникација
 • Совесност, смиреност, флексибилност и упорност
 • Амбициозност и посветеност во работата
 • Способност за тимска работа
 • Оптимизација на работните процеси во службата за логистика
 • Пратење и рационализација на трошоци произлезени од работењето на службата за логистика
 • Следење на логистички процедури со кои се опишува продуктивноста на работата на службата за логистика известување на надредените за реализација на дефинираните цели на службата
 
Сите добиени податоци што ќе се чуваат во Одделот за човечки ресурси ќе се обработуваат единствено за потребите на процесот за регрутација и селекција на кадар и ќе се чуваат во временски период од една година. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.
 
Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде