Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт - Аеродром - Скопје - АПТЕКА ПОЛИН
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт - Аеродром

Скопје

Рок за пријавување:

 • АПТЕКА ПОЛИН

Препознатливи по врвната услуга, активната промоција кон крајните купувачи, едукација на менаџерите и вработените во аптеката и производите со сопствен бренд, BETTY поставува нови стандарди на пазарот во Македонија и создава компаративна предност со која аптеките-членки на концептот се позиционираат како лидери во полето на услуги и иновации.


Аптека Полин 2-Аеродром бара способни, мотивирани фармацевти кои си ја сакаат професијата и сакаат да работат во пријатна, здрава и стимулативна работна средина каде ќе се чувствувате дека сте дел од тим кој мисли на Вашите потреби на и надвор од работно место.

ДИПЛОМИРАН Фармацевт
 
 


​Потребни квалификации:

 • ВСС – Дипломиран фармацевт;
 • Со или без претходно работно искуство, предност имаат кандидатите со искуство;
 • Поседување на Лиценца за работа;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office.

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски вештини;
 • Стручност и елоквентост;
 • Организирана и одговорна личност;
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе;
 • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи;
 • Позитивен став.

Нудиме:

 • Плата е по договор. За фармацевт со лиценца во зависност од работното искуство од 28000-40000 денари
 • Пријатни работни услови.

Вашите резимеа можете да ги испратите преку полето Брза Апликација.
 
Ако сте заинтересирани, побарајте не на 
075 448 075 Mr.pharm  Шајновска Aндријана
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде