Vrabotuvanje.com - Општ работник во хотел - Скопје - Парк хотел и спа
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник во хотел

Скопје

Рок за пријавување:

  • Парк хотел и спа

Сместен во Градскиот Парк на Скопје, Parkland Hospitality Group - Park Hotel & Spa и Next Door Park Hotel, обезбедува услуги по највисоки светски стандарди и соодветно на своите пет ѕвезди има потреба од ангажирање на персонал и проширување на својот тим. 

Доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати со високо развиена способност за решавање проблеми, аплицирајте за работа во Parkland Hospitality Group на следната работна позиција:

 

Општ работник во хотел

Работни задачи и обврски:
  • Ја носи употребената гостинска постелнина во пералната на хотелот. 
  • Чистата постелнина ја распределува по спратови. 
  • Помага при сортирање на хотелската постелнина.
  • Извршува работни задачи во перална по налог од претпоставено лице.
  • Носи потрошен материјал од централниот магацин.
  • Го носи хотелскиот смет на точно одредено место.
  • Учествува во разместување и во носење на различен инвентар во хотелот.

Заинтересираните кандидати може да аплицираат преку полето Брза Апликација со назнака на позицијата за која аплицираат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде