Vrabotuvanje.com - Content Writer - Скопје - СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ ВИСИОН ДООЕЛ


 

Проверете зошто НИЕ СМЕ ЕКИПА!

Спорт Висион ја проширува Екипата. 

Во потрага сме по: 

CONTENT WRITER

Доколку си:
 • Енергичен
 • Комуникативен
 • Креативен
 • Амбициозен         
 • Љубопитни
 
Услови:
 • ВСС
 • Работно искусто / пожелно на иста или слична позиција
 • Познавање на англиски и српски јазик– B2 ниво
 • Одлично познавање на MS Office пакет
 • Одлични вештини на користење на Google аналитика и WordPress
 
Работни задачи:
 • Пишување и лекторирање на текстови во согласност со SEO барања
 • Креирање, проверка и преведување на различни видови на маркетинг материјали
 • Припрема на текстови за блогови
 • Оптимизација и работење со SEO со алатките со редовно известување
 
Нудиме:
 • Конкурентна плата
 • Тимска работа
 • Професионален развој и напредок

Ги покануваме да аплицираат сите кандидати кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат
во бараниот профил. Апликацијата, со Вашето CV и Мотивационо Писмо, испратете ги преку полето Брза Апликација до 20.09.2021 година со назнака “Content Writer”.


Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде