Vrabotuvanje.com - Електро инженер - Скопје - ЕКА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕКА ДООЕЛ Скопје

Фирмата ЕКА д.o.o.е.л-Скопје, член на светски познатата компанија Knorr Bremse е искусна и добро позната компанија во развој, која се занимава со проектирање и производство на мобилни и стационарни пробници за испитување на уреди и системи за кочење кај железничките возила.

Во моментов, ЕКА д.o.o.е.л-Скопје има потреба од проширување на својот тим, во одделот Систем Инженеринг за позицијата 

ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР
 

Основни одговорности и задачи:

 • Развој на електронски потсклопови/системи
 • Дизајн на електрични и електронски шеми
 • Дизајн на печатени плочки


Квалификации и вештини:

 • Завршено или при крај високо стручно образование - Електро факултет, насока електроника
 • Знаења од мерна техника и опрема
 • Знаења од аналогна и дигитална електроника
 • Програмирање во C, C++ (firmware)
 • Владеење на англиски јазик
   

Потребно е кандидатите да испратат Cv и мотивационо писмо и/или препораки преку полето Брза Апликација најдоцна до 03.10.2021. После разгледување на сите Cv-ија ќе следи интервју со потенцијалните кандидати.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде