Vrabotuvanje.com - Теренски комерцијалист за унапредување на МСП пазарот - Скопје, Запад, Исток - МАЈВОРЛД МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Теренски комерцијалист за унапредување на МСП пазарот

Скопје, Запад, Исток

Рок за пријавување:

 • МАЈВОРЛД МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Партизански Одреди 14 1/1 Бизнис Центар АУРА, 1000 Скопје
 • Веб страна: www.myworld.com

Мајворлд Македонија ДООЕЛ Скопје е дел од светската групација на myWorld која е присутна во 47 земји, а во Македонија постои од 2011-та година. Компанијата е лидер во секторот за изработка на лојални програми за потрошувачи и трговци.

Компанијата МАЈВОРЛД Македонија ДООЕЛ Скопје има потреба од следната работна позиција:

ТЕРЕНСКИ КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА УНАПРЕДУВАЊЕ НА МСП ПАЗАРОТ (Реон: Скопје, Запад, Исток)

Што нудиме

 • Странска компанија со 10 години постоење на пазарот во Р. Македонија со седиште во Лондон UK
 • Стабилни редовни примања, нето почетна плата 27.000 МКД плус можност за бонуси
 • Мобилен телефон, службено возило , службен лаптоп
 • Шанса за градење на кариера во рамки на интернационална компанија
 • Модерни канцеларии во строгиот центар на градот

Квалификации

 • 2-3 Години работно искуство со теренско опслужување на клиенти
 • Искуство со мали и средни претпријатија
 • Високо образование
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Работно познавање на англиски јазик (германски ќе се смета за предност)
 • Добро познавање на MS Office пакетот
 • Способност за деловна комуникација, писмена и усмена

Работни задачи

 • Исполнување на зададени рути и посети на клиенти (МСП сектор) 
 • Остварување на контакти со претставници на клиентите на дневна основа
 • Едукација на персонал за користење на сервисите на myWorld
 • Едукација на менаџментот на клиентите во врска бенефит програмата (фактури, обрт, маркетинг, итн.)
 • Достава и распоредување на рекламен материјал (обележување на локација)
 • Водење записник за секоја посета на клиент со follow-up
 • Неделен извештај до одговорното лице во МСП секторот за сработеното
 • Дневен извештај до одговорното лице во Маркетинг секторот за ребрендирање на локациите
 • Комуникација со секторот за сметководство за достава на отворени фактури и наплата на истите
 
Сите заинтересирани кандидати да ни ги достават следните податоци преку полето
"Брза Апликација":
 
Име и презиме;
Контакт телефон;
E-mail;
Кратка биографија.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде