Vrabotuvanje.com - Практикант - Скопје - УНИ БАНКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • УНИ БАНКА


 

УНИБанка се промовираше како лидер во средната група на Банки во Република Северна Македонија, со ова зазема централно место на финансискиот пазар. 
 
Нашата визија е да бидеме константно лидери во иновации на пазарот, следејќи ги светските/европските банкарски трендови и нивното имплементирање на домашниот пазар, на тој начин нудејќи им поволности и бенефиции на своите клиенти.
 
Кога станува збор за високото образование и квалитетот на кадрите, Уни Банка секогаш била и ќе биде поддржувач на идејата за помагање на образовниот систем во земјата, заложувајќи се за подобра и поодржлива иднина, во која младите генерации ќе бидат дел од банкарскиот сектор.
 
Целта ни е да одбираме млад кадар и да им овозможиме своето работно искуство да го стекнат во нашата Банка, под менторство на успешниот тим на професионалци.

 
Биди и ти дел од нашиот тим! ....
Оглас за практикантство 
 
 
Врз основа на член 4 од Законот за практиканство („Службен весник на Република Северна Македонија“ број 98/2019), Уни Банка АД Скопје нуди практична работа за студенти кои се заинтересирани за следниве области:
 • Корпоративно Банкарство
 • Трежeри
 • Платни системи
 • Управување со ризици
 • Кредитна администрација
 • Банкарство за население
 • Картично работење
 • Банкарски активности во мрежата на експозитури
 
Програмата вклучува:
 • 3 месеци практикантска работа
 • Учество во секојдневните банкарски активности
 • Работа во динамична, развојна и пријатна работна атмосфера
 • Можност за идно вработување 
 
Избраниот практикант треба да поседува:
 • Желба за учење и надградување на вештините
 • Добри организациски и комуникациски вештини
 • Одговорен пристап кон задачите и активно учество во практикантската работа
 • Преземање иницијатива и креативност
 • Афинитети за тимска работа
 
Услови за аплицирање:
Студенти во завршна година на студии, апсолвенти и студенти од II циклус студии
 
Во текот на изведување на практичната работа на практикантот ќе му се исплаќа паричен надоместок согласно со Закон.
 
Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат наведените услови, потребно е да испратат кратка биографија на македонски јазик на jobs@unibank.com.mk, или на адреса: Максим Горки бр. 6, 1000 Скопје, најдоцна до 15.10.2021година.
 
Се согласувам Банката да може да ги собира, обработува и чува моите лични податоци за потребите на процесот на регрутација, а по завршувањето на истиот податоците може да се чуваат во базата на податоци на Банката за регрутациски потреби согласно законсите прописи.
 
Согласноста може да ја повлечете во секое време со доставување на барање за истото на следниот линк: zlp@unibank.com.mk  
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде