Vrabotuvanje.com - Администратор за спроведување на ИСО стандарди - Скопје - АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор за спроведување на ИСО стандарди

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје

Компанијата АТС ГРОУП ДООЕЛ Скопје објавува оглас за

Администратор  за спроведување на  ИСО стандарди (м/ж)

Потребни квалификации:
 • Високо образование (Технички факултет) ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик (говорен и пишан)
 • Задолжително работно искуство со ( ISO9001:2015/QMS  и ISO14001:2015/EMS)
 • Комјутерски вештини (МS Office)
 • Возачка довола Б- категорија

Работни задачи и одговорности:

 • Составување и имплементација на политики и процедури
 • Документација и управување со документи и контрола  
 • Обработка на усогласеност со надворешна ревизија
 • Спроведување, воспоставување, одржување на процесите и политиките на компанијата
 • Извештај до највисокото раководство и каде се потребни подобрувања
 • Подготовка на техничка документација и  правилно чување на евиденцијата и документите
 • Следење на законски и регулаторни барања поврзани со стандардите
 • Идентификува неусогласености и превзема превентивни мерки, предлага корективни мерки за отстранување на неусогласеностите во процесите
 • Обезбедува и врши подготовка на податоци,анализи и извештаи за подготовка на годишните интерни и екстерни аудити
 • Зголемување на свеста на вработените за квалитетот

Профил на личност:

 • Oдлични комуникациски и организациски вештини
 • Проактивност, аналитичност
 • Способност за заедничка работа со други раководители на оддели

Ние нудиме:

 • Плата за огласеното работно место во зависност од стручната оспособеност
 • Динамични работни услови во брзорастечка компанија
 • Да бидете дел од динамичен тим каде што се ценат индивидуалните иницијативи

Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашата лична биографија “CV” за " Администратор за спроведување на ИСО стандарди", преку полето Брза Апликација.
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде