Vrabotuvanje.com - UX/UI дизајнер - Скопје - Р3 ИНФОМЕДИА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Р3 ИНФОМЕДИА ДООЕЛ

Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на брендовите Златна книга, Маркетконект и ИнОне вработува 1 кандидат на позицијата:
UX/UI ДИЗАЈНЕР
Опис на работни обврски и одговорности: 
 • Изработка на веб страници во Site Builder
 • Креирање Newsletters
 • Телефонска и е-mail комуникација со клиенти
 
Потребни квалификации и вештини на идеалните кандидати:
 • Одлично познавање на HTML и CSS, основно познавање на JavaScript
 • Основно познавање на Photoshop и Illustrator
 • Искуство со работа на WYSIWYG платформи
 • Креирање/планирање на визуелниот дел за една веб страна (слики, копчиња, бои итн.)
 • Чувство за комбинации на бои и фонтови, комбинирање на графички елементи
 • Добро познавање на англиски јазик
 
Ви нудиме:
 • Работа во динамична средина со можност за професионален развој и надоградба;
 • Заработувачка базирана на квалификации, вештини и лични перформанси;
 • Можност за кариера во една од најиновативните компании во Македонија.
Ако сакаш да станеш дел од тим составен од професионалци, испрати твое CV преку полето Брза Апликација со наслов: ‘UX/UI дизајнер’ најдоцна до вторник 20-ти септември 2021 г.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде