Vrabotuvanje.com - Технолог за во погон пекарство - Скопје - СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог за во погон пекарство

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПЕЦИЈАЛ - ПРОДУКТ ДООЕЛ Скопје
 
СПЕЦИЈАЛ е пекарско-слаткарска фирма со 29 годишна традиција, која поради понатамошен развој објавува оглас за
 
ТЕХНОЛОГ ЗА ВО ПОГОН ПЕКАРСТВО
 
 
Потребни квалификации:
 • Завршено високо образование - дипломиран инженер прехранбен технолог или дипломиран инженер агроном
 • Претходно работно искуство минимум 2 години во прехранбена индустрија
 • Одлично познавање на MS Office пакетот
 • Познавање на англиски јазик 
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија
 • Високи комуникациски способности
 
Опис на работното место:
 • Изработка на нормативи и спроведување на тестови во пракса
 • Контрола и корекција на нормативи 
 • Стандардизирање на процеси и постапки и пропишување на истите
 • Изработка на протоколи, упатства и форми за евалуација за процеси и продукти 
 • Развој на нови производи
 • Задолжен/а за воспоставување, спроведување и контрола на стандардите во Друштвото согласно законската регулатива; 
 • Задолжен/а за одржување на системот за безбедност на храна и управување со квалитет со цел да овозможи производство на здравствено исправни производи кои ги исполнуваат законските регулативи и барањата за квалитет, како и задоволувањата на барањата на потрошувачите; 
 • Одговорен е за ажурно водење на документацијата;
 • Задолжен/а за развивање и одржување на системот за безбедност на храна и управување со квалитетот со воспоставување и одржување на целокупната потребна документација;
 • Го одржува HACCP во Друштвото преку одржување на процедурите и сите потребни дополнителни документи;
 • Воспоставува комуникација со клиентите со цел подобрување на квалитетот на целокупното работење и техничките перформанси; 
 • Одговорен за одржување на контролата на квалитет на производите во текот на производството; 
 • Ги контролира постапките при испорака на готов производ; 
 • Спроведува обука на вработените за сите процедури поврзани со управување на квалитет, безбедност на храна и хигиена и
 • Води грижа за здравствениот билтен на вработените (санитарни книшки).
 
Личен профил:
 • Навремено исполнување на работните задачи со испорачување на квалитетни резултати
 • Амбициозна Организирана, одлучна и одговорна личност
 • Способност за водење на тим и развиена професионална  комуникација
 • Лојалност, иницијативност, темелност и  енергичност
 • Самоиницијативност и капаците за напредок и развој 
 • Способност за работа под притисок 


Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија на преку полето Брза Апликација.

Напомена: Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде