Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО за свој клиент - Поликлиника во Центар,
објавува оглас за:


МЕДИЦИНСКА СЕСТРА​

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Содветно образование;
 • Со или без претходно работно;
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Познавање на Microsoft Office.

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Стерилизација и дезинфекција на инструменти и работни површини;
 • Прием на пациенти;
 • Водење на евиденција за секој пациент.

ПОСАКУВАНИ СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

 • Мотивирана и стабилна личност;
 • ​Организираност и одговорност;
 • Способност за градење добар однос со пациентот;
 • Способна за тимска работа.

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат условите, своето резиме (CV) можат да го пратат преку полето

"Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде