Vrabotuvanje.com - Дипломиран инженер архитект - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др.ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран инженер архитект

Скопје

Рок за пријавување:

 • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др.ДОО Скопје
 
 
 
ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и други ДОО (ГЕИНГ) е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје има потреба од вработување на:

 
Оглас за работна позиција: Дипломиран Инженер Архитект - Урбанист
 
 
Потребни квалификации:
 • Образование: ВСС – Дипломиран инженер архитект (Архитектонски факултет)
 • Работно искуство: со работно искуство
 • Познавање на англиски јазик (пишување и комуникација)
 • Познавање на компјутерски алатки: MS Office и AutoCAD 
 
Дополнителни квалификации/вештини/познавања:
 • Овластување за изработка и ревизија на урбанистичко - планска документација (Урбанистичко планирање)
 • Способност за тимска работа, комуникациски и аналитички способности, организираност и систематичност во работата, 
 • Познавање и примена на Законската регулатива во Република Северна Македонија
 
Опис на работни задачи:
 • Изработка и ревизија на урбанистичко-планска и проектна документација од областа на архитектурата.
 
Вашата биографија, мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:
 • По електронска пошта преку полето Брза Апликација
 • По пошта на адреса: ул. Борис Трајковски  бр. 111 Скопје најдоцна до 27.10.2021
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде