Vrabotuvanje.com - Деловно административен финансиски соработник - Скопје - ЕВРО ТИМ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Деловно административен финансиски соработник

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕВРО ТИМ ДООЕЛ
 • Адреса: Бул.Јане Сандански бр.86/1-20, 1000 Скопје

 
Компанијата има 30 години работни искуство и присутна на македонски медицински пазар со материјали од областа на опрема и потрошни медицински материјали. ЕВРО ТИМ е застапник за повеке светски брендови (getinge, maico instruments, inter strugical uk , medicon Germanija , comen, bionet , ami italy, stericlin, SP medikal Turcija) 

Имаме потреба од

ДЕЛОВНО АДМИНИСТРАТИВЕН ФИНАНСИСКИ СОРАБОТНИК

Квалификации:

 

 • Средна или Висока стручна подготовка – економски смер
 • Административно-Финансиско  работење
 • Со работно искуство минимум 1 година
 • Познавање на англиски јазик (пишан и говорен) ќе се смета за предност
 • Одлично познавање работа со компјутери  (MS Office)

Работни обврски:

 

 • Деловно техничко канцелариско работење
 • Изготвување на фактури
 • Евиденција на влезни и излезни фактури
 • Евиденција и реализација на договори
 • Контрола на магацинско работење
 • Соработка со ИНО партнери
 • Контакти со клиенти, сметководство, државни институции

Личен профил:

 

 • Способност за работа во тим
 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност
 • Желба за едукација и надградба
 • Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови

Доколку имате интерес и ги исполнувате бараните квалификации потребно е да испратите ваше CV преку полето Брза Апликација. Кандидатите кои што немаат соодветно образование, да не аплицираат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде