Vrabotuvanje.com - Раководител на смена - Скопје - KFC Macedonia
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на смена

Скопје

Рок за пријавување:

 • KFC Macedonia

Тимот на KFC Македонија се шири на нова локација и сме во потрага по МЕНАЏЕР НА СМЕНА кој со својата ангажираност, обука и мотивирање на вработените ќе придонесе за одличен тим и одлично место за работа. Менаџерот на смена проактивно го поддржува целиот тим поради ефикасно работење на ресторанот притоа запазувајќи ги сите процедури и стандарди според кои работи КФЦ.
 

KFC Македонија вработува
раководител на смена


 Место: Скопје

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Поддршка на менаџерскиот тим за следење и развивање на нови вработени преку тренинзи
 • Успешно решавање на поплаките и прашањата на клиентите во согласност со политиката на компанијата
 • Создавање на средина којашто е фокусирана на клиентите
 • Максимизирање на продажбите во својата смена
 • Контрола врз залихата и бројот на вработени во ресторанот
 • Изготвување на извештаи после секоја смена
 • Обезбедување максимална безбедност на своите вработени
 • Oбезбедување непрекинато работење на ресторанот и распределување задачи меѓу вработените
 • Контрола врз спроведувањето на процедурите за подготовка и складирање на производите
 • Одржување уникатна атмосфера за нашите гости

КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Минимум познавање на Microsoft Office
 • Минимум познавање на англиски јазик
 • Вештини за решавање на проблеми
 • Способност да планира и евалуира процеси
 • Способност за користење на сите расположливи ресурси за поголема профитабилност
 • Проактивност и работа под притисок

ШТО НУДИМЕ НИЕ:

 • Професионална обука
 • Национална и меѓународна мрежа за кариера
 • Можност за унапредување
 • Конкурентна плата (со плаќање на прекувремени, ноќни и празнични дневници, минат труд и сите давачки согласно законот)
 • Дневен бесплатен оброк и попуст од 20% на сите производи од компанијата

Заинтересираните кандидати е потребно да испратат CV на jobs@kfc-mk.com, со натпис “Менаџер на смена” до 19.10.2021.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде