Vrabotuvanje.com - Truck driver (m/f) - Žalec - Draganović d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Žalec, Словенија

Рок за пријавување:

 

driver in international traffic (m/f)
(ŽALEC)

Your responsibilities will include:

 • transport of goods in international traffic
 • care for the collection and delivery of goods
 • care for the maintenance and cleanliness of the vehicle

We expect from you:

 • driving test B, C, E categories
 • completed basic qualification for a road driver (code 95)
 • Completed vocational high school is desirable
 • at least 1 year of work experience as a truck driver

We аre looking for a co-worker who:

 • ready for independent work,
 • is reliable and regular,
 • communicative.

We offer you:

 • full-time employment for a definite period of time with the possibility of employment for an indefinite period,
 • orderly working environment,
 • work that offers a great deal of freedom, responsibility and self-initiative.

воЗАЧ ВО МЕЃУНАРОДЕН ТРАНСПОРТ (M/F)
(ЖАЛЕЦ)
Вашите одговорности ќе вклучуваат:

 • превоз на стоки во меѓународен сообраќај
 • грижа за собирање и испорака на стоки
 • грижа за одржување и чистота на возилото


Очекуваме од вас:

 • тест за возење Б, Ц, Е категории
 • завршена основна квалификација за возач на пат (шифра 95)
 • Пожелно е завршено средно стручно училиште
 • најмалку 1 година работно искуство како возач на камион


Бараме соработник кој:

 • подготвени за самостојна работа,
 • е сигурен и редовен,
 • комуникативни.

Ние ви нудиме:

 • редовен работен однос на определено време со можност за вработување на неопределено време,
 • уредена работна средина,
 • работа која нуди голема слобода, одговорност и самоиницијатива.

ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ!

www.hotel-a.si

Ве покануваме, доколку имате интерес пратете ваша апликација со Професионална биографија користејќи го полето „Брза Апликација“ или на draganovic@siol.net

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде