Vrabotuvanje.com - Инженери технолози - Скопје - ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженери технолози

Скопје

Рок за пријавување:

 • ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково

Hi-Tech Corp. е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки
компанија која постои 40 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Bosch, Siemens, Apple, Continental

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позицијата:

ИНЖЕНЕРИ ТЕХНОЛОЗИ

 
 

Потребни квалификации: 

 • Завршен технолошкo-металуршки факултет, со или без работно искуство (за предност ќе се смета работното искуство).

Работни задачи:

 • Оперативни активности на назначениот процес
 • Оптимизација и подобрување на работата на назначениот процес
 • Активно следење на производниот процес
 • Тимска работа во смена и координација со колегите од другите смени и оддели

Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:

 • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани, одговорни и посветени на работата
 • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери
 • Способност за работа во смени

Компанијата обезбедува:

 • Организиран превоз од и до работното место
 • Обуки
 • Склучување на договор за работа
 

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 31.10.2021 да достават кратка биографија – CV на е-маил: contact@hitech.com.mk

Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации (адреса, телефон и датум на раѓање, фотографија, назив на фирмите и период во кој е стекнато претходното работно искуство, итн.) и скенирано уверение за завршено образование.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде