Vrabotuvanje.com - Бесплатен почетен курс за програмирање во програмскиот јазик C# - Прилеп - МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бесплатен почетен курс за програмирање во програмскиот јазик C#

Прилеп

Рок за пријавување:

  • МИКРОСАМ ДОО ПРИЛЕП

 

Академија Микросам, Прилеп организира бесплатен почетен курс за програмирање во програмскиот јазик С#. Курсот ќе се спроведува со физичко присуство и ќе се одржува во просториите на Академија Микросам во Прилеп. Почетокот на курсот е на 01.11.2021  и  ќе се изучува Програмирање во С#.

Предавањата во текот на курсот ќе ги држат искусни и докажани инженери. Микросам на учесниците им ги обезбедува сите услови за посетување на курсот.

Сите заинтересирани кандидати треба да се спремни за одговарање на предизвиците со кои ќе се соочат за време на курсот.

Не е потребно да имате предзнаење од програмирање.

Изборот на курсисти ќе се одвива преку влезно селекционо тестирање кое ќе се спроведи на 26.10.2021г., ќе се тестира логичко размислување.

Конкурсот трае до 25.10.2021г.

Пријавување на: 071 227 499; 048 400 100.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде