Vrabotuvanje.com - Инструктор / Демонстратор за сува градба - Скопје - Друштво за производство, трговија и услуги КНАУФ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инструктор / Демонстратор за сува градба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за производство, трговија и услуги КНАУФ ДООЕЛ Скопје

 

 

Ви нудиме можност за вработување како

ИНСТРУКТОР / ДЕМОНСТРАТОР

за програмата сува градба
на територијата на Република Северна Македонија

За Кнауф:

Ние сме еден од водечките светски експерти за градежништво и иноватори во областа на современите системи за гипс плочи, изолација и градежни материјали. Без оглед на структурата или градежниот проект – Кнауф реализира – за и со своите клиенти. Кариера во Кнауф значи интересни и динамични работни места на локално и меѓународно ниво. Со 250 производствени капацитети и продажни мрежи во над 86 држави, како и 35,000 вработени ширум светот, групацијата Кнауф е без сомнение глобален лидер на пазарите во Европа, САД, Јужна Америка, Русија, Азија, Африка и Австралија.
 

Краток опис на работата:

 • Организација на обуки, семинари и презентации за сите целни групи
 • Организирање и изработка на мустри на објекти и продажни места
 • Техничка поддршка на објекти
 • Професионално советување и сервисирање на постоечките купувачи / изведувачи
 • Воспоставување и одржување на добри деловни односи со монтери за сува градба

Потребни квалификации:

 • Завршено минимум средно образование, пожелно е техничка насока
 • Минимум 3 години практично работно искуство од областа на сува градба
 • Претходно работно искуство во продажна компанија ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на производите и на пазарот
 • Солидно познавање на MS Office пакет
 • Пожелно е познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола од Б категорија

Потребни вештини и способности:

 • Комуникациски вештини и способност за вршење презентации
 • Ориентираност кон купувачите и кон остварувањето на резултати
 • Подготвеност за работа на терен
 • Работа во тим

На кандидатите им нудиме:        

 • Компетитивна плата
 • Динамична работа во брзо растечка, глобална компанија
 • Пријателска работна атмосфера
 • Работа со тим од професионалци и индивидуалци кои веруваат во интегритет, тимска работа и отворена комуникација
 • Можност за внатрешни и надворешни обуки за усовршување во областа

Доколку сакате да работите во меѓународна компанија со можности за личен и професионален развој, Ве повикуваме да ја испратите Вашата професионална биографија (CV и мотивационо писмо) најдоцна до 01.11.2021 преку полето Брза Апликација. Кандидатите кои ги исполнуваат условите и кои ќе достават комплетна документација ќе бидат повикани на интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде