Vrabotuvanje.com - Помошник во сметководство - Скопје - ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник во сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ ДООЕЛ


 

ДПТУ ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ поради проширување на својот тим вработува едно лице за позиција

ПОМОШНИК ВО СМЕТКОВОДСТВО
Реон Скопје


Работната позиција вклучува: 
 • Администрирање, книжење и проверка на влезни документи согласно законските прописи, интерните правилници и сметководствените стандарди
 • Евиденција и контрола на благајна и пресметка на патни трошоци на вработени
 • Водење на регистар на основни средства
 • Составување на даночни пријави и други извештаи за државните органи
 • Изготвување на плати

Потребни квалификации: 
 • Завршено соодветно образование 
 • Нема потреба од овластен сметководител, ниту висока стручна спрема
 • Претходно работно искуство во областа ќе се смета за предност
 
Личен профил:
 • Вредна и одговорна личност 
 • Професионалност
 • Подготвеност за тимска работа 
 • Јаки организациски и комуникациски вештини, можност за работа со рокови и под притисок


Сите заинтересирани кандидати своите биографии можат да ги испратат преку полето Брза Апликација.​

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде