Vrabotuvanje.com - Магационер / Дистрибутер - Скопје - Друштво за производство, промет и услуги КОМТРЕЈД ДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магационер / Дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за производство, промет и услуги КОМТРЕЈД ДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје

Comtrade distribution  е лидер во дистрибуцијата на ИТ опрема во Југоисточна Европа,со покривање на пазар од 70 милиони луѓе во повеќе од 12 земји.

Комтрејд дистрибуција дооел-Скопје како членка од групацијата бара

МАГАЦИОНЕР / ДИСТРИБУТЕР


Потребни квалификации

 • Минимум ССС
 • Задолжителна возачка дозвола Б категорија,поседување на Ц-категорија ќе се смета за предност
 • Пожелно,но не е непоходно претходно работно искуство во магацин
 • Споспобност за тимска работа
 • Одговорност во исполнувањето на работните задачи и цели

Опис на работни позиции

 • Прием на роба во магацин
 • Водење евиденција при прием на роба(контрола на квалитет и количини на примена роба)
 • Правилно одржување и складирање на постоечката роба во магацин
 • подготовка на роба за достава
 • Вршење утовар и истовар на роба при прием и издавање во комуникација со другите колеги од логистика
 • Вршење попис и издавање на роба со користење на службена документација
 • Одржување и функционално користење на магацинскиот простор
 • Дистрибуција на роба

Доколку сте заинтересирани ,а воедно ги исполнувате потребните квалификации  за успешно извршување на работните задачи, испратете ја Вашата кратка биографија -CV преку полето Брза Апликација.

При изборот на најповолен кандидат ќе биде спроведен процес на селекција,проследен со интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде