Vrabotuvanje.com - Сервисер за електронска и мобилна опрема - Скопје - Друштво за производство, промет и услуги КОМТРЕЈД ДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сервисер за електронска и мобилна опрема

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за производство, промет и услуги КОМТРЕЈД ДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје

Comtrade distribution  е лидер во дистрибуцијата на ИТ опрема во Југоисточна Европа,со покривање на пазар од 70 милиони луѓе во повеќе од 12 земји.

Комтрејд дистрибуција дооел-Скопје како членка од групацијата бара

Сервисер за електронска и мобилна опрема

Потребни квалификации

 • Минимум средно електро техничко, предност слаба струја, поправка на електронска опрема, телекомуникациски уреди
 • Пожелно претходно искуство од 1 година во слична или иста област
 • Активно познавање и работа со компјутери, Windows OS, Office апликации и сл.
 • Познавање на технички англиски јазик (пишан и говор)
 • Комуникациски способности со клиенти
 • Способност за тимска работа;
 • Самоиницијативност;
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија (активен возач)
 • Желба за постојано учење и напредување во работата

Опис на работни позиции

 • Сервисирање и тестирање на опрема за која сме застапници
 • Редовно известување на претпоставениот за завршените работни задачи, уредно водење на документација
 • Исполнување на предвидените задачи во предвиден рок

Доколку сте заинтересирани ,а воедно ги исполнувате потребните квалификации  за успешно извршување на работните задачи, испратете ја Вашата кратка биографија -CV преку полето Брза Апликација.

При изборот на најповолен кандидат ќе биде спроведен процес на селекција, проследен со интервју.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде