Vrabotuvanje.com - Менаџер за маркетинг за продажба - Тетово - РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за маркетинг за продажба

Тетово

Рок за пријавување:

 • РЕНОВА ДОО експорт-импорт с.Џепчиште,Тетово

Друштво за производство, трговија и услуги 
РЕНОВА ДОО експорт - импорт с. Џепчиште, Тетово

Објавува ОГЛАС за вработување на:​​

МЕНАЏЕР ЗА МАРКЕТИНГ ЗА ПРОДАЖБА
(1 извршител)

Квалификации:
 • Минимум ВСС
 • Претходно работно искуство на работна позиција поврзана со продажба ќе се  смета за предност
 • Развиени компјутерски вештини и познавање на MS Office програмите
 • Одлично познавање на Англиски Јазик 
 • Возачка дозвола за Б категорија
 
Одговорности и задачи:
 • Развој на стратегии и планови со цел зголемување на продажба
 • Креирање на политика за настап и влез на нови пазари
 • Комуникација со постоечки клиенти и стекнување на нови клиенти
 • Анализа и преглед на извршените активности и остварените резултати од продажба
 • Развој и реализација на промотивни активности, маркетинг кампањи, саеми, промоции и сл.
 • Водење на евиденција и ефикасна распределба на буџетот за продажни активности
 • Подобрување на пласманот на производите согласно потребите на пазарот
 • Следење на однесувањето на потрошувачите, трговците и конкуренцијата
 • Кординација во рамките на секторот за маркетинг и продажба
 • Контрола на продажба, наплата, нови клиенти, одговорности, водење евиденција, следење на лимити и поставени рамки
 • Интернет маркетинг, маркетинг на социјални медиуми
 • Управување и координација на сите маркетинг стратегии, рекламни и промотивни активности
 • Планирање на социјалните медиуми, интернет и директни маркетинг кампањи
 • Развој и имплементација на маркетинг плановите и проектите
 • Набљудување, преглед и извештај за сите маркетинг активности и резултати
 • Изработка на маркетинг активност во рамките на договорениот буџет
 • Извештај за враќање на инвестицијата и клучните индикатори
 • Одржување врски со медиумите и рекламирањето, креирање маркетинг презентации
 • Комуникација со дизајнери и печатници
 • Соработка со останатите сектори
 • Поднесување на тековни извештаи до Управителот на друштвото
 
Личен профил:
 • Добри организациски, комуникациски и аналитички вештини
 • Способност за анализа на проблеми, логично расудување и предлагање на решенија
 • Доверлива и одговорна личност, ориентирана кон остварување на резултати
 • Самоиницијативност, упорност и енергичност
 • Креативност и прецизност 
 • Способност за тимска работа и работа под притисок
 • Способност за работа во различни сектори, во динамично окружување
 
Ние нудиме одлични работни услови, пробен период во времетраење од 3 месеци, со можност за вработување на неопределено време.

Доколку ги исполнувате горенаведените квалификации, Ве покануваме да испратите Ваша лична биографија (CV) преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „Менаџер за маркетинг за продажба“.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде