Vrabotuvanje.com - Работник во контрола на квалитет (m/f) - Куманово - Dräxlmaier
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во контрола на квалитет (m/f)

Куманово

Рок за пријавување:

  • Dräxlmaier

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 70.000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!
 
Оглас за вработување во оддел Квалитет
Работник во контрола на квалитет (m/f)
 
 
Работни задачи:
  • Следење на тековното производство и тестирање на начин што гарантира рана детекција на грешки во процесот на производство
  • Ги тренира и им дава инструкции на другите соработници
  • Спроведува променливи тестови со едноставна стандардна опрема за мерење
  • Документирање на резултатите од мерењето
  • Техничка проверка на карактеристиките за квалитет на производот и проверка на останати карактеристики на квалитет во согласност со планот на испитување
  • Итно пријавување на грешки и слаби точки до соодветните оддели и стопирање на производите доколку е потребно
Профил:
  • Завршено средно образование 
  • Работно искуство во производствениот процес ќе се смета за предност
  • Самоиницијативност и желба за учење
 
Рок за аплицирање: 24.10.2021
Назив на работната позиција: Работник во контрола на квалитет
 
Доколку сте заинтересирани за оваа работна позиција ве молиме вашата апликација испратете ја електронски на следната e-mail адреса: applications_macedonia@draexlmaier.com со назнака: Работник во контрола на квалитет
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде