Vrabotuvanje.com - Агент за логистика / транспорт - Територија на цела Европа - МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за логистика / транспорт

Територија на цела Европа, Турција

Рок за пријавување:

 • МАЈАНЦА ШПЕД ДООЕЛ
 • Адреса: ул. 1551 бр. 10, ЈЦС Синтек, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.majancashped.com.mk

МАЈАНЦА ШПЕД Дооел Скопје, е компанија со развиен дистрибутивен систем за збирен и целосен транспорт на стока на Балканот и Европа, со најбрза достава, максимална посветеност и грижа за своите клиенти и нивните потреби.

Долги години, континуирано и успешно работи со сопствен камионски и друг возен парк, професионално организира утовар и истовар на збирен и целосен транспорт на стока на релација Турција/Македонија и обратно, има најголема покриеност на дистрибутината мрежа со завршување на сите царински формалности. 

Поради проширување, компанијата има потреба од вработени кои сакаат да работат и напредуваат.  


Агент за логистика / транспорт - Турција
(1 извршител)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено ССС или ВСС,
 • Одлично познавање на Турски јазик (говорно и писмено),  познавање на други јазици ќе се смета за предност (Англиски, Албански).
 • Познавање на компјутери (Microsoft Office I internet)
 • Сопсобност за тимска работа,
 • Со и без работно искуство во логистика

 

Работни обврски:

 • Планирање, организација и контрола на транспортот,
 • Изготвува планови и секојдневно го следи,
 • Остварува комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги.

 

Агент за логистика / транспорт - Балкан и Европа
(1 извршител)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено ССС или ВСС,
 • Одлично познавање на Англиски јазик (говорно и писмено),  познавање на други јазици ќе се смета за предност (Турски, Албански).
 • Познавање на компјутери (Microsoft Office I internet)
 • Сопсобност за тимска работа,
 • Со и без работно искуство во логистика
 • Возачка дозвола – Б категорија

 

Работни обврски:

 • Планирање, организација и контрола на транспортот,
 • Изготвува планови и секојдневно го следи,
 • Остварува комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги.

 


Доколку сметате дека ги исполнувате горенаведените услови, Вашето CV испратете го преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде