Vrabotuvanje.com - Машински инженер - Скопје - СОКО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер

Скопје

Рок за пријавување:

  • СОКО ДООЕЛ

   

Претпријатие со 27 годишна традиција во производство на сокови,
со пласман на над 35 пазари во светот, кое брои над 70 вработени

СОКО Горица дооел Скопје

има потреба  од кандидат за следната позиција:

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР  во Одржување и Развој - 1 лице

 

 

Потребни квалификации:

  • ВСС (дипломиран Машински Инженер)
  • Компјутерски вештини - МС Office, SolidWorks, AutoCAD (2/3-D), MS Projects, PLC programming
  • Работно искуство од мин.1 година ќе се смета за предност
  • Солидно познавање на англиски јазик
  • Познавање на законската регулатива од областа на машинството
  • Возачка дозвола Б категорија - активно возачко искуство

Претпријатието е лоцирано во нас. Драчево, Скопје. 

Се молат сите заинтересирани кандидати да го испратат своето CV со фотографија не постара од 6 месеци на: hr@soko.com.mk "За МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР”.      

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде