Vrabotuvanje.com - Асистент на продажба - Скопје - ЛЦ ВАИКИКИ РЕТАИЛ МК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛЦ ВАИКИКИ РЕТАИЛ МК

LC Waikiki која е една од водечките retail компании за мода во Турција, пристигнува во Македонија со продавницата која ја отвора на 08.10.2013

Брендот постои од 1985 год. и беше купен од денешниот LC Waikiki Retail Company во 1997 год. Од тогаш, компанијата поставува пример за бренд кој има вистински концепт на колекции и асортиман. Со повеќе од 400 продавници, LC Waikiki во последниве 16 години се разива како Турски бренд под покривот на “LC Waikiki Retail Company”.

Асистент на продажба

Работни задачи:

 • Активна работа со клиенти со беспрекорно задоволство на купувачите
 • Визуелно декорирање во согласност со стандардите на компанијата
 • Закачување, диплење, алармирање на продуктите во согласност со стандардите на компанијата


Потребни квалификации:

 • Образование - Минимум средно образование 
 • Претходно искуство од 1 година на иста или слична позиција 


Компетентност:

 • Позитивна комуникација и добра вештина за продажба
 • Ориентиран/а кон нашите потрошувачи
 • Тимски играч
 • Ориентиран/а кон резултатите и да има позитивен однос
 • Способен да работи во мултинационална/мултикултурна средина

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги испратат преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде