Vrabotuvanje.com - Специјалист за појдовен или дојдовен туризам - Скопје - Караџи Турс Балкан
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за појдовен или дојдовен туризам

Скопје

Рок за пријавување:

 • Караџи Турс Балкан

ПОРАДИ ПРОШИРУВАЊЕ НА СВОИТЕ РАБОТНИ КАПАЦИТЕТИ WTOURISTIC И КАРАЏИ ТУРС БАЛКАН ДОО СКОПЈЕ ИМААТ ПОТРЕБА ОД ВРАБОТУВАЊЕ НА:

3 извршители- Специјалист за појдовен или дојдовен туризам (incoming or outgoing)
 

Општи квалификации и услови:

 • Најмалку средна стручна подготовка,
 • Предност имаат апликанти со работно искуство  повеќе од 1 година во туристичкиот сектор,
 • Познавање на Балканскиот регион и поседување искуство како и знаење на  туристички дестинации за патување,
 • Познавање на Англиски јазик, дополнително познавање на  турски јазик се смета за предност 
 • Компатибилен со тимска работа,
 • Перформанси отворени за развој на кариерата


1 извршител- Специјалист за појдовен или дојдовен туризам (incoming or outgoing)
 

Општи квалификации и услови:

 • Најмалку средна стручна подготовка,
 • Предност имаат апликанти со работно искуство  повеќе од 1 година во туристичкиот сектор,
 • Познавање на Балканскиот регион и поседување искуство и знаење на  туристички дестинации за патување,
 • Задолжително познавање на Турски јазик, дополнително познавање на  Англиски јазик се смета за предност 
 • Компатибилен со тимска работа,
 • Перформанси отворени за развој на кариерата
   

Доколку сте заинтересирани испратете го Вашето CV (работна биографија) преку полето Брза Апликација ,со назнака за позицијата за која се аплицира : Најдоцна до 25.10.2021

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде