Vrabotuvanje.com - Стручен работник за железничката инфраструктура - Германија - train2germany
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен работник за железничката инфраструктура

Германија

Рок за пријавување:

 • train2germany

Во рамки на нашата иницијатива train2germany нашите партнерски компании бараат нови вработени со искуство во градежништвото за работа на сообраќајни патишта, идеално со фокус на железничката инфраструктура. Ти го имаш ова искуство во градежништвото и се интересираш за почетокот кај една од нашите партнерски компании во Германија? Тогаш пријави се кај нас! 
 
Ние те бараме како стручен работник (ж/м/р) за железничката инфраструктура за вработување на една од разните локации во Германија. 


Стани стручен работник (ж/м/р) за железничката инфраструктура

Вашиот train2germany

Твоите задачи: 

 • Работиш со твојата група на градилишта во цела Германија со почитување на безбедноста во работењето на железнички линии  
 • Твоето искуство може да го примениш во разни подрачја – целосно според твоите приоритети Примери за ова се: 
 • Ниска градба (или) 
 • Работи на железница (или) 
 • Работник со армиран бетон (или) 
 • Ниска градба со кабли (или) 
 • Заварувачки работи (или) 
 • Метални работи  
 • По почетното воведување во работите во локалните услови за работа во Германија постојано ќе работиш заедно со искусни колеги и можеш континуирано да се надградуваш

Твојот профил: 

 • Идеално, поседуваш завршено образование од железничката инфраструктура , но најмалку повеќегодишно стручно искуство од изградбата на сообраќајни патишта  
 • Сакаш да се преселиш во Германија, ние сме тука да помогнеме 
 • Почетни познавања на германски се предност  
 • Имаш возачка за ПМВ 
 • Познавања од ракување со специфични железнички машини и уреди се предност
 • Монтажни активности и ноќни смени за тебе не се никаков проблем
   

Пријави се сега

​Краен рок на аплицирање до 15.12.2021
 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде