Vrabotuvanje.com - Стручен работник како ракувач со градежни машини - Германија - train2germany
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен работник како ракувач со градежни машини

Германија

Рок за пријавување:

 • train2germany

Во рамки на нашата иницијатива train2germany нашите партнерски компании бараат нови вработени со искуство во ракувањето и/или управувањето со градежни машини, идеално со фокус на железничката инфраструктура. Ти го имаш ова искуство и се интересираш за почетокот кај една од нашите партнерски компании во Германија? Тогаш пријави се кај нас! 
 
Ние те бараме како стручен работник (ж/м/р) за ангажирање како управувач на градежни машини за вработување на неопределено време на една од разните локации во Германија. 


Стани стручен работник (ж/м/р) како ракувач со градежни машини

Вашиот train2germany

Твоите задачи: 

 • Работиш со твојата група на градилишта во цела Германија, ја помагаш и така се грижиш за непречено одвивање на работата  
 • Ти си надлежен за безбедно и прописно ракување со градежни машини   
 • Притоа отстрануваш мали шински компоненти, изведуваш темелни чистења, како и мерења и проверуваш оштетувања 
 • Потоа ги преземаш утоварите и складирањето со помош на градежни машини 
 • Ги поддржуваш колегите при сите настанати работи на работната локација 
 • По почетните воведувања во работите во локалните услови за работа во Германија постојано ќе работиш заедно со искусни колеги и можеш континуирано да се надоградуваш
 • Можно е доусовршување, меѓу другото, во машинист или возач на багер во двете насоки 

Твојот профил: 

 • Идеално, поседуваш завршено образование од градежништвото (меѓу другото управувач на градежни машини, мехатроничар за земјоделски и градежни машини, завршено стручно образование) но најмалку повеќегодишно стручно искуство од градежништвото и вештини во ракувањето со градежни машини 
 • Работно искуство од градилиште во изградба на сообраќајни патишта / инфраструктура е предност  
 • Познавања од ракување со специфични железнички машини и уреди се предност
 • Сакаш да се преселиш во Германија, ние сме тука да помогнеме  
 • Почетни познавања на германски се предност  
 • Имаш возачка за ПМВ 
 • Монтажни активности и ноќни смени за тебе не се никаков проблем 
   

Пријави се сега

​Краен рок на аплицирање до 15.12.2021
 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде