Vrabotuvanje.com - Електроничар - Германија - train2germany
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Германија

Рок за пријавување:

 • train2germany

Во рамки на нашата иницијатива train2germany нашите партнерски компании бараат нови вработени со искуство во електриката/електрониката, идеално со фокус на железничката инфраструктура. Ти го имаш ова искуство и се интересираш за почетокот кај една од нашите партнерски компании во Германија? Тогаш пријави се кај нас! 

Ние те бараме како електроничар (ж/м/р) за вработување на неопределено време како монтер за надземен електричен вод (ж/м/р) или сигнален механичар (ж/м/р) на една од разните локации во Германија.


Стани електроничар (ж/м/р) за ангажирање во железничката инфраструктура

Вашиот train2germany

Твоите задачи: 

 • Ти си одговорен за одржувањето и монтажата на компонентите од надземниот електричен вод или на бројни разни инсталации и техники во подрачјето на спроводната и безбедносната техника 
 • Во зависност од работното подрачје отстрануваш пречки и извршуваш редовна замена на поединечните компоненти од надземниот електричен вод или се грижиш пред сè за електронските компоненти, на пр. сигнали (сигнална техника), свртници и железнички системи за сигнализација, кабли со оптички влакна но ќе ги запознаеш и механичките компоненти 
 • Работите ќе ги извршуваш претежно во тим, но и самостојно 

Твојот профил: 

 • Успешно го заврши твоето образование во подрачјето на електрониката или електротехниката (на пр. како електричар, електроничар за работна техника или автоматизирачка техника, електроинсталатер или во слична професија) и поседуваш повеќегодишно професионално искуство од ова подрачје 
 • Идеално веќе имаш професионално искуство во железничката област или дури специфично железничко образование како монтер за надземен електричен вод и/или механичар за заштитни механизми 
 • Сакаш да се преселиш во Германија, ние сме тука да помогнеме 
 • Почетни познавања на германски се предност  
 • Имаш возачка за ПМВ 
 • Монтажни активности и ноќни смени за тебе не се никаков проблем 
   

Пријави се сега

​Краен рок на аплицирање до 15.12.2021
 

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде