Vrabotuvanje.com - Возач на камион за меѓународен транспорт - Македонија и Европа - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на камион за меѓународен транспорт

Македонија и Европа

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Основана во 2013 година, Фалкон Логистик е успешна македонска компанија која се занимава со давање на логистички услуги на домашни и странски компании. Со тим од 40 вработени и канцеларии во 14 градови низ Македонија, компанијата навистина ги поместува гранциите за квалитет во обезбедување на поштенски, курирски и логистички услуги. Станете и вие дел од приказната на Фалкон Логистик!

Заедно со својата сестринска компанија Викторија Шпед од Скопје, компанијата има годишен обрт од скоро 5 милиони евроа, а во портфолиото на Фалкон Логистик се наоѓаат едни од најголемите македонски, европски и светски брендови од областа на автоиндустријата, аутомотив секторот, конзумер електроникс, ИТ секторот и, секако, стоките за широка потрошувачка.
 

ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
има потреба од следната работна позиција:

ВОЗАЧ НА КАМИОН ЗА МЕЃУНАРОДЕН ТРАНСПОРТ

Опис на работна позиција:

 • Превоз на автомобили;
 • Управување со товарно моторно возило со уредна документација;
 • Одржување на хигиена и исправност на возилото;
 • Останати задолженија доверени од страна на претпоставените.

Потребни квалификации:

 • Основно образование;
 • Лиценца за работа;
 • Задолжително претходно работно искуство;
 • Познавање на патиштата во Европа;
 • Пожелна возраст на кандидатот над 23 години;
 • Возачка дозвола Ц + Е категорија.

Ние нудиме:

 • Oдлични услови и обука од страна на компанијата.


Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде