Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за клучни купувачи - Скопје - СОЛЕТА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за клучни купувачи

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОЛЕТА ДОО

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

ИМП СОЛЕТА има потреба од лице на следното работно место

Комерцијалист за клучни купувачи
(1 позиција)

 
Kвалификации:
 • Минимум ССС
 • Претходно работно искуство во теренска директна продажба или претпродажба во иста или слична индустрија
 • Познавање на англиски јазик
 • Активен возач – Б категорија
 • Место на живеење – Скопје
 
Личен профил:
 • Одговорност и исполнителност
 • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
 • Лојалност и иницијативност
 
Одговорности и задачи:
 • Следење и унапредување на продажбата 
 • Остварување  комуникација со коминтенти и изнаоѓање на нови 
 • Активна вклученост во наплата на доспеани долгови од коминтенти
 • Секојдневна посета на поголеми и помали маркети  и правење  нарачки
 
Ние нудиме:
 • Работно време од Понеделник до Петок 
 • Плата во зависност од успешност во работењето
 • Регрес за годишен одмор (К15)

​Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација!

Разгледување , селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде