Vrabotuvanje.com - Менаџер за човечки ресурси - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за човечки ресурси

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

 

Биотек ДОО Скопје, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

МЕНАЏЕР ЗА ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

Биотек групација има потреба од искусен HR специјалист, кој ќе регрутира, поддржува и развива талент преку развојни програми и менаџирање на процедури.

Доколку сте посветени за HR и високо ефикасни ќе може многу да напредувате. Ние очекуваме да имате познавање на различни HR функции. Сакаме да видиме посветена и пристаплива индивидуа и да сме импресионирани од Вашиот карактер и вештини.

Целта е да се обезбеди одлична асистенција и да се поддржат вработените и менаџерите.

Потребни квалификации:

 • Високо образование – Човечки Ресурси, Правник,
 • Најмалку 3 (три) години работно искуство во човечки ресурси. (кандидати без искуство да не се пријавуваат на овој оглас)
 • Области за работа: Работни односи, Договори и правни дела, Деловно право, Развој на стратегија за вработени

Потребни способности и вештини:

 • Добри комуникациски способности
 • Прецизност
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа

Главни одговорности:

 • Подршка на развојот и имплементација на HR иницијативите и системите
 • Изработка на договори, решенија, одлуки за вработени, пријава и одјава во АВРМ
 • Организација на работни смени
 • Евиденција на годишен одмор
 • Евиденција на работно време
 • Onboarding програма за нови вработени
 • Асистирање во процесот на менаџмент на вработените и KPI 
 • Обука и план за развој на вработените
 • Регрутирање на вработени

Известување за приватност на кандидати за вработување

Со доставата на мојата биографија се согласувам Биотек ДОО Скопје да обработува податоци за цели на пополнување на отворената работна позиција за која конкурирам но и да ги користи податоците од мојата биографија, вклучувајќи ги и сертификатите, препораките и сите останати документи со цел во иднина да ги разгледа и за други отворени работни позиции од кои ќе има потреба компанијата.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Човечки ресурси изнесува 36.801 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде