Vrabotuvanje.com - Куќна помошничка - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куќна помошничка

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

КУЌНА ПОМОШНИЧКА

ПОТРЕБНИ ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност
 • Одговорна, чесна, ведра, педантна, љубезна и флексибилна особа
 • Да поседува високо ниво на точност и педантност
 • Двојна вакцина за Ковид
 • Македонско државјанство

ОПИС НА РАБОТНО МЕСТО:

 • Чистење и одржување хигиена на просторот
 • Подготовка на оброци (по потреба)
 • Набавка  на намирници (по потреба)
 • Останати работни задачи кои одговараат на работната позиција (во договор со работодавецот)
 • ​Прошетка на куче од мала раса

ШТО НУДИ КОМПАНИЈАТА:

 • Флексибилно работно време
 • Работа во опуштена домашна атмосфера;
 • Задолжителна опрема за заштита при работа;
 • Пријава за редово вработување

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат условите, своето резиме (CV) можат да го пратат преку полето "Брза Апликација"​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Грижа (за деца, за постари лица...) изнесува 16.702 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде