Vrabotuvanje.com - Возач на товарно возило Ц + Е категорија - Солин - M-P-BETON d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на товарно возило Ц + Е категорија

Солин, Хрватска

Рок за пријавување:

 • M-P-BETON d.o.o.

Главната активност за која компанијата М-П-БЕТОН д.о.о. евидентирана е градба, односно извршување на сите работи во градежништво и нискоградба, како и реконструкција на објекти, стручни работи проектирање, изградба, користење и отстранување на објекти.

М-П-БЕТОН д.о.о. има потреба од следната работна позиција:


ВОЗАЧ НА ТОВАРНО ВОЗИЛО Ц + Е КАТЕГОРИЈА

Опис на работата:

 

 • Возење на товарно моторно возило со приколка – Ц +  Е категорија (за превоз на роба)​​

Потребни квалификации:

 

 • Завршено ССС
 • Поседување возачка дозвола Ц+Е категорија за управување со товарно моторно возило со капацитет над 7,5 т, како и возачка карта
 • Положен КОД 95 и способност за ракување со хидрауличен кран.
 • Потребно искуство на горенаведените работни места за период од мин. 5 години.
 • За исполнување на условите за добивање дозвола за престој и работа, потребно е кандидатот да поседува потврда за неказнивост во државата и државјанство

Што нудиме:

 

 • Добивање дозвола за престој и работа во Република Хрватска
 • Можност за постојано вработување врз основа на договор со работно време во една смена наутро
 • Можност за сместување со редовни примања 
 • Стимулативни приходи и можност на напредување со обука и образование


Заинтересирани апликанти, Ве покануваме да ја доставите вашата апликација преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде