Vrabotuvanje.com - Кранист / Ракувач со дигалка - Солин - M-P-BETON d.o.o.
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Кранист / Ракувач со дигалка

Солин, Хрватска

Рок за пријавување:

 • M-P-BETON d.o.o.

Главната активност за која компанијата М-П-БЕТОН д.о.о. евидентирана е градба, односно извршување на сите работи во градежништво и нискоградба, како и реконструкција на објекти, стручни работи проектирање, изградба, користење и отстранување на објекти.

М-П-БЕТОН д.о.о. има потреба од следната работна позиција:


КРАНИСТ / РАКУВАЧ СО ДИГАЛКА

Опис на работата:

 

 • Управување со кула кран на градилиштето, должина на кран до 40 m и носивост до макс. 4 т.​​

Потребни квалификации:

 

 • Завршено основно или тригодишно средно образование, НКВ или КВ образование
 • Поседување уверение за компетентност за ракувач со дигалка - оператор на кула дигалка на градилиште
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија (меѓународна возачка дозвола)
 • Потребно искуство на горенаведените работни места за период од мин. 5 години.
 • За исполнување на условите за добивање дозвола за престој и работа, потребно е кандидатот да поседува потврда за неказнивост во државата и државјанство

Што нудиме:

 

 • Добивање дозвола за престој и работа во Република Хрватска
 • Можност за постојано вработување врз основа на договор со работно време во една смена наутро
 • Можност за сместување со редовни примања 
 • Стимулативни приходи и можност на напредување со обука и образование


Заинтересирани апликанти, Ве покануваме да ја доставите вашата апликација преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде