Vrabotuvanje.com - Медицински претставник - Скопје - INNventa Pharm
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицински претставник

Скопје

Рок за пријавување:

 

INNventa pharm претставува фармацевтска компанија основана во 2011 година со седиште во Белград.

Главната мисија на компанијата е воведување и промовирање на инвентивни фармацевтски производи - лекови, медицински средства и додатоци во исхрана кои имаат клинички докажана ефикасност и безбедност и кои ги почитуваат строгите критериуми за квалитет.

Посебен фокус е ставен на терапевтски групи и индикации од областа на урологија, ортопедија, гинекологија, ендокринологија, ОРЛ, физикалнa медицина, кардиологија, неврологија.
Тимот на INNventa се карактеризира со уникатна организациска култура, професионален пристап кон клиентите, партнерите и стручната јавност како и силен тимски дух.

За повеќе информации посетете ја нашата веб страна www.innventapharm-mk.com

Ве повикуваме да се приклучите на нашиот тим, на работно место

медицински претставник

 

Потребни квалификации:

 • ВСС: дипломиран фармацевт/магистер по фармација, доктор по медицина, доктор по стоматологија.
 • Работно искуство од најмалку една година во промоција на фармaцевтски производи.

Опис на работата:

 • Промоција и продажба на INNventa портфолио
 • Спроведување на маркетинг планови и остварување на планирани цели
 • Редовни работни состаноци со лекари и фармацевти
 • Стручна презентација на производи
 • Следење и анализа на активностите на фармацевтскиот пазар
 • Организирање и учество на стручни промотивни собири
 • Редовно известување.

Потребни вештини и способности:

 • Познавање на MS Office
 • Возачка дозвола Б категорија – активен возач
 • Одлични комуникациски, презентациски и преговарачки способности
 • Самодоверба, одлучност и упорност
 • Свесност за комерцијално и деловно работење
 • Организираност и одговорност кон доверените работни задачи.

На вработените им нудиме:

 • Работа во позитивна, динамична и стимулативна средина
 • Континуирана обука и усовршување
 • Атрактивен финансиски пакет со бонус систем

Доколку се пронајдовте во горенаведениот опис, пратета ја вашата пријава преку полето Брза Апликација.
Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор.
Сите пристигнати апликации ќе бидат третирани строго доверливо.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде