Vrabotuvanje.com - Машински техничар/ка во одржување / Mechanical Technician in Maintenancе - Скопје - ЏОНСОН МЕТИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински техничар/ка во одржување / Mechanical Technician in Maintenancе

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЏОНСОН МЕТИ
 

Оглас за работа:
Машински техничар/ка во одржување /Mechanical Technician in Maintenancе 

Локација: Скопје, Македонија
Реф. број: 2021032

Clean Air Division е светски лидер во производство и развој на технологии за авто катализатори. Ги користиме нашите знаења за креирање иновативни производи кои играат клучна улога во намалување на штетните гасови и подобрување на квалитетот на воздухот, животната средина, даваме целосна поддршка на нашите клиенти со цел исполнување на законските барања на глобално ниво.

Џонсон Мети има потреба од Машински техничар/ка воодржување кој/а ќе му се придружи на тимот за Одржување во фабриката за автокатализатори во Скопје, Македонија.

Главни одговорности:
 • Одржување на опремата од погонот за производство и останатата опрема која што го подржува работењето на погонот за производство, обезбедувајќи максимална ефикасност и минимално потрошено време
 • Извршување на сите доделени обврски правилно, во договорената временска рамка, со почитување на барањата за здравје и безбедност при работа
 • Справување со машински дефекти и превентивно одржување на опремата
 • Асистирање во одржувањето на сите системи во рамките на фабриката
 • Придонес за развој на одделот со иницирање на идеи за подобрување на ефикасноста/продуктивноста и безбедноста во сите работни области
 • Работа со останатите колеги на совладување проблеми во функционирањето на опремата, изнаоѓање и имплементирање на нови подобри технички решенија, и сл.
 
Дали сте Вие идеалниот кандидат и имате?
 • Задолжително средно образование (техничка струка) / Високо образование (Дипломиран машински инженер) би било предност
 • Пожелно е професионално искуство во оддел за машинско одржување
 • Техничко знаење и искуство во одржување пневматски системи и компоненти, хидраулични системи, горилници на земјен гас или нафта, одржување на мотори, пумпи, вентили, транспортери, мешалки
 • Способност за независно и тимско работење, ефикасно решавање проблеми под притисок со зададени рокови
 • Потребно е основно познавање на говорен и пишан англиски јазик како и MS Office пакет

Позицијата подразбира работа во смени со распоред 24/7
 

Како да аплицирате:

Интерните кандидати треба да го информираат својот претпоставен за нивната намера за аплицирање.

Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, ве молиме да аплицирате на следниот линк:

 

Краен рок за аплицирање: 30ти ноември 2021

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде