Vrabotuvanje.com - Возач / Доставувач - Скопје - AWT International
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач / Доставувач

Скопје

Рок за пријавување:

 • AWT International


 

АВТ Интернатионал - Компанија која врши дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка, објавува потреба за следното работно место на определено работно време:
 
Возач / Доставувач
 
 

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Претходно работно искуство во дистрибуцијата ќе се смета како предност
 • Возачка дозвола  Ц-категорија – активен возач
 • Постојано место на живеење во Скопје

Одговорности и задачи:

 • Утовар, превоз и дистрибуција на производите по дефинираните релации
 • Водење грижа за техничката исправност на возилото ,хигиена и редовно одржување
 • Водење уреден патен налог и грижа за документацијата за возилото и робата која се дистрибуира      ( сообраќајна дозвола, товарни листови, испратници и друга пропратна документација)
 • Почитување на правилата и процедурата во работењето
 • Водење евиденција при примопредавањето на робата со одговорното лице на купувачот
 • Известување за  дефекти на возилото кај својот претпоставен

Квалификации и вештини

 • Мотивирана и динамична личност
 • Подготвеност за   тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови

Напомена:

 • Работниот однос се заснова на определено време од 3 месец со можност за продолжување.

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, мотивациското писмо како и Работна Биографија (CV) да достават  на e-mail: oglas@awt.mk со задолжителна назнака во subject” Возач- Доставувач

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани за интервју.

Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позицијата за која се аплицира
 • Согласно Законот за заштита на лични податоци Ве молиме во текстот на е-поштата да наведете дали прифаќате Вашите податоци да се чуваат во збирката за идни вработувања во АВТ Интернатионал или сакате Вашите лични податоци да бидат уништени по истекот на активниот оглас. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде