Vrabotuvanje.com - Референт за логистика/ Магацин - Скопје - РИКОМАК КОПИР-СЕРВИС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за логистика/ Магацин

Скопје

Рок за пријавување:

 • РИКОМАК КОПИР-СЕРВИС

Rikomak Copier Service ги бележи своите скромни почетоци од 1991 година, како единствен снабдувач, увозник, и сервисен центар на Nashua фотокопири во Република Македонија. Со зголемената побарувачка на решенија за печатење и копирање, во комбинација со професионализам и стручност на сервисниот центар, компанијата доживеа раст, a притоа континуирано го одржа нивото на квалитет.

Ја задржавме нашата позиција на пазарот со нагласување на важноста на квалитетот за нашиот бизнис, на исто ниво како и нашите ценети клиенти. Во суштина, ние се стремиме да им обезбедиме производи и услуги кои ги задоволуваат и дури ги надминуваат нивните очекувања. 

Посветени сме на континуирано усовршување и имаме воспоставено систем за управување со квалитет кој обезбедува рамка за мерење и подобрување на нашите перформанси.

РЕФЕРЕНТ ЗА ЛОГИСТИКА/ МАГАЦИН​
ЕДЕН ИЗВРШИТЕЛ

Потребни вештини и способности: 

 • Организациски способности
 • Професионален однос кон работа и клиенти
 • Тимска и самостојна работа
 • Верност, љубезност и комуникативност
 • Лојалност, флексибилност и енергичност
 • Позитивен став


Одговорности и задачи:

 • Помош во дистрибуција 
 • Грижа за магацинско работење
 • Предлози на план за набавка
 • Контрола и грижа на возен парк

Потребни квалификации:

 • ​Образование - ВСС/ССС
 • Работно искуство на истата позиција ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на MS Office (Word, Excel, Power Point)
 • Возачка дозвола Б - категорија - активно возење

Ние нудиме:

 • Редовна плата + бонуси од сработеното
 • Службен телефон и службено возило
 • Обезбедена обука
 • Работно време од понеделник до петок 08:00 - 16:30ч
   

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил,
пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Повеќе информации на: www.rikomak.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде