Vrabotuvanje.com - Службеник во книговодство - Скопје - ИНТРАМА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Службеник во книговодство

Скопје

Рок за пријавување:

Интрама дооел со седиште на ул.Коста Мазнејков бр.18 Струмица е фирмена група која се занимава со увоз , производство и сервис на машини и консумативи за прехрамбената индустрија со филијали во Македонија, Бугарија,Србија,Косово,Албанија и Германија.

Основни насоки на нашата дејност се :

 • машини за месопреработка и млекопреработка ;
 • автоматски линии за вакуум , flow-pack и стреч пакување со истеглување и етикетирање;
 • вакуум , стреч фолија, термоетикети;
 • електронски ваги  и софтвери за трговски објекти и погони за преработка;

За комплетирање на нашиот тим во СКОПЈЕ бараме :

СЛУЖБЕНИК ВО КНИГОВОДСТВОТО

 

Потребни квалификации:

 • Завршено економско образование ;
 • Амбициозна и комуникативна личност ;
 • Желба за професионално развивање и обука ;
 • Добро познавање на Microsoft Office пакетот ;

Одговорности:

 • Комуникација со клиенти и добавувачи – понуди,порачки, консултации и продажби ;
 • Координација и организација на работата во канцеларија ;
 • Обработка на материјално сметководство ;
 • Следење на состојбата во магацинот;
 • Изготвување на фактури и налози;
 • Изготвување на дневни и месечни извештаи,како и сите останати работи кои произлегуваат од позицијата-сметководител;

Фирмата Интрама нуди:

 • Професионален развој на млади кадри и висококвалифициран тим ;
 • Добра заработка и социјално осигурување ;
 • Обуки ;

Работно време:

 • Неделно 40 часа од понеделник до петок од 08-16 часот.​

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуват горе наведените услови потребно е да испратат  резиме -CV , слика и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација најдоцна до 03.12.2021 год.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде